The Seventh Seal – Yedinci Mühür İzle (Türkçe Dublaj)


IMDB:8,4
Tür : Dram / Fantastik / Gerilim
Filmini ORjinal adı : Det sjunde inseglet
Yönetmen : Ingmar Bergman
Yapım : 1957, İsveç
Süre : 92 dk.
Oyuncular Gunnar Björnstrand (Jöns) , Bengt Ekerot (Ölüm) , Nils Poppe (Jof)
Max von Sydow (Antonius Block) , Bibi Andersson (Jof’un Karısı Mia)
Inga Gill (Lisa) , Maud Hansson (Cadı) , Inga Landgré (Karin)
Konusu: Tüm zamanların en iyi filmlerinden biri”  Eric Rohmer
Bergman ın en ünlü filmlerinden Yedinci Mühür, on yıl süren bir Haçlı seferinden vebanın kol gezdiği ülkesine dönerken yolu Ölüm tarafından kesilen bir şövalyenin öyküsüdür. Ölüm’ü bir satranç oyununa davet eden şövalye eğer onu yenebilirse yaşamına kaldığı yerden devam edecektir.
Yedinci Mühür, kıyamet tehdidi altında yaşamın anlamını çözmeye çalışan yalnız bir adamın çarpıcı bir portresidir. Film, inanç sistemlerinin erozyona uğradığı, nükleer bir kıyametin gündelik tehdit olduğu 1950’lerin dünyasında insanlığın hangi değerlere sarılması gerektiğini sorgular. Bu özelliğiyle yeni bir tür varoluşçu sinemanın da ikonu olmuştur. Her sinemaseverin izlemesi gereken bu yapıtın etkileri Woody Allen’dan David Lynch’e birçok yönetmenin filmlerinde görülebilir.
IMDB:8,4Tür : Dram / Fantastik / GerilimFilmini ORjinal adı : Det sjunde insegletYönetmen : Ingmar BergmanYapım : 1957, İsveçSüre : 92 dk.Oyuncular Gunnar Björnstrand (Jöns) , Bengt Ekerot (Ölüm) , Nils Poppe (Jof)Max von Sydow (Antonius Block) , Bibi Andersson (Jof’un Karısı Mia)Inga Gill (Lisa) , Maud Hansson (Cadı) , Inga Landgré (Karin)Konusu: Tüm zamanların en iyi filmlerinden biri”  Eric RohmerBergman ın en ünlü filmlerinden Yedinci Mühür, on yıl süren bir Haçlı seferinden vebanın kol gezdiği ülkesine dönerken yolu Ölüm tarafından kesilen bir şövalyenin öyküsüdür. Ölüm’ü bir satranç oyununa davet eden şövalye eğer onu yenebilirse yaşamına kaldığı yerden devam edecektir.Yedinci Mühür, kıyamet tehdidi altında yaşamın anlamını çözmeye çalışan yalnız bir adamın çarpıcı bir portresidir. Film, inanç sistemlerinin erozyona uğradığı, nükleer bir kıyametin gündelik tehdit olduğu 1950’lerin dünyasında insanlığın hangi değerlere sarılması gerektiğini sorgular. Bu özelliğiyle yeni bir tür varoluşçu sinemanın da ikonu olmuştur. Her sinemaseverin izlemesi gereken bu yapıtın etkileri Woody Allen’dan David Lynch’e birçok yönetmenin filmlerinde görülebilir.

Alternatif 1

Alternatif 2

Movshare tek bölüm izlemek için tıklayın


No Response to "The Seventh Seal – Yedinci Mühür İzle (Türkçe Dublaj)"

Yorum Gönder

TÜM FİLMLER

FİLM İZLE İNDİR SİNEMA SEYRET

Film izLe


Get your own Chat Box! Go Large!

Supported by Doteasy.com -The Free Web Hosting Provider
Wordpress Theme by Graph Paper Press

Copyright 2010 by Work-a-holic Blogger Template.
Blogger Template by Blogspot Templates