Prestij Film izle

-Prestij / The Prestige ABD-İngiltere 2006 Türkçe Dublaj-
En İyi 50 Film: 11. sırada
IMDB Puan: 8.3
Sinemalar.com Puanı: 9.2/10
Tür : Bilimsel Bilim Kurgu / Fantastik / Dram / Gizem / Gerilim
Yönetmen : Christopher Nolan
Senaryo : Christopher Nolan , Jonathan Nolan , Christopher Priest
Müzik : David Julyan
Süre: 128dk
Oyuncular:
Christian Bale , Hugh Jackman , Michael Caine , Scarlett Johansson , David Bowie (Nikola Tesla) , Andy Serkis , Chris Cleveland , Piper Perabo
Memento Ve Batman Begins filmlerinin başarılı yönetmeni Christopher Nolan’dan tüm dünyada çok büyük ses getirmiş olan bir başyapıt ile karşınızdayız. İllüzyonun derinliklerinde yatan gizemlerin nasıl ve neler uğruna sağlandığına bu filmde şahit olacaksınız.
Birlikte çalışan iki sihirbazın aralarının açılmasıyla gelişen olaylar inanılmaz boyutlara taşacaktır. Artık her biri kendi sahnesini kuracak ve birbirleriyle rakip olacaktır. Diğerinin oyunlarını öğrenebilmek ve onu deşifre etmek amacıyla yapmadıkları numara kalmamıştır. Hırsın, Prestijin, Entrikaların ve gizemin bir an bile hiç eksik olmadığı bu yapıtta yeni bir gösteri yapabilmek için sihirbazlardan birisi Victoria Dönemi’nin en ünlü ve gizemli bilim adamı Nikola Tesla’ya başvuracaktır. Tesla , dünya tarihindeki en büyük buluşlara imza atmış olan ve bilimsel bilgisi sorgulanamayacak derecede üstün olan bir insandır. Günümüzde bile onun sırları hala tam anlamıyla açığa çıkarılamamıştır. Aynı dönemde yaşadığı mucit Edison’un bile onun bulgularını çalarak başarılar elde ettiği söylenmektedir. (Film içinde buna atıf yapılıyor). Elektriğin Tanrısı olarak da bilinen Nichola Tesla, bu sihirbaza bir makine yapacaktır. Ancak bu makineyi ona teslim etmeden önceki tek isteği kullanmadan önce “yanında bir adet silah” bulundurmasıdır. Bu silahın işlevini filmi izleyince göreceksiniz ve gerçekten dehşete kapılacaksınız.
Bu film, hırsın ve rekabetin bilim ile harmanlanarak kullanılmasıyla ortaya çıkabilecek durumların anlatımıdır. Bilimsel bilgi kime karşı ne için kullanılıyor olursa olsun insanlığa hizmet zorundadır diyoruz ve bu müthiş başyapıtı izlemeniz içinNo Response to "Prestij Film izle"

Yorum Gönder

TÜM FİLMLER

FİLM İZLE İNDİR SİNEMA SEYRET

Film izLe


Get your own Chat Box! Go Large!

Supported by Doteasy.com -The Free Web Hosting Provider
Wordpress Theme by Graph Paper Press

Copyright 2010 by Work-a-holic Blogger Template.
Blogger Template by Blogspot Templates